Chieftec na domaćem tržištu predstavlja jedan od najcenjenijih brendova, bar kada su upitanju kućišta i napajanja, a posebno je zanimljiv entuzijastima i gejmerima koji su poznati po tome da traže samo najbolje od najboljeg. Upravo za njih je pomenuti dizajnirao BPS familiju napajanja iz koje smo vam predstavili dva najjača modela (BPS-1200C i BPS-950C). Za kraj smo ostavili model BPS-850C koji nudi izlaznu snagu od 850W i visok nivo izdržljivosti u najekstremnijim radnim uslovima.
Vizuelno i konstrukcijiski BPS-850C napajanje se ne razlikuje previše od modela BPS-950C, šta više koriste potpuno identičnu elektroniku i napravljeni su od istog materijala. Jedino što BPS-850C čini drugačijim je izlazna snaga za 100W manja (850W) u udnosu na 950-cu. Testirani izvor ima Nitro 85+ potpis i dolazi sa skupom odličnih sistema za zaštitu: OVP (Over Voltage Protection), UVP (Under Voltage Protection), OCP (Over Current Protection), SCP (Short-Circuit Protection), OPP (Over Power (Load) Protection) i OTP (Over Temperature Protection), koji u kombinaciji sa 80 Plus Silver energetskom efikasnošću čine svakodnevni rad mnogo lepšim i tešim.
Kada smo već pomenuli tišinu da kažemo da kompletnu elektroniku BPS-850C napajanja hladi jednan 140mm ventilator koji je izuzetno tih, što ovaj model čini sjajnim izborom za korisnike koji planiraju sklapanje jačih silent PC mašina.
Kako smo mogli da predpostavimo BPS-850C je napajanje modularnog tipa (za čitaoce koji ne znaju reč je osistemu gde se u izvor iniciraju samo neophodni kablovi za rad), što znači da nećete imati problema sa šumom kablova u kućištu, dok će provetrenost (cirkulacija vazduha) sa druge strane biti daleko bolja nego kod sličnih ne modularnih rešenja. Cena mu nije mala, to stoji, ali da radi posao, radi! Topla preporuka!
Cena (sa PDV-om): 16.999,00 dinara
Kontakt: EWE, www.ewe.rs
2 comments
Jel mozete samo da mi odgovorite ako nije problem na jedno kratko pitanje oko napajanja marke “Chieftec”?
Zasto je “Chieftec SPS-1000C” (koji ste objavili u 82-om broju objavili da kosta 20.000 dinara), jeftiniji od “Chieftec BPS-950C” (koji ste objavili u 85-om broju da kosta 21.499 dinara) a da je pritom jaci?
Jel to znaci da nama kupcima koji zelimo da sastavimo sami konfiguraciju za komp duplo vise isplati da uzmemo “Chiieftec SPS-1000C” zbog cene i jacine?
Samo mi nije jasno kako to da je jeftinije bolje. Jer obicno biva da sto su stvari skuplje to su bolje, a ne obrnuto.
Nadam se da vas nisam smorio sa ovim jednim “kratkim” pitanjem xD. Puno pozdrava, vas verni citalac!
Poštovani,
dobro se primetili, ali takva je bila trenutna cena kod našag lokalnog distributera, uslovljena razlikama u kursu eura. To je jedino obrazloženje koje imamo.
Pozdrav,
N.R