Prethodnih godina mnogi serijali koji su bili ekskluziva konzola počeli su da se pojavljuju na PCju a razlog je jednostavan – prodaja originalnog softvera sve je bolja.
Prošle godine, PC igrači su tako potrošili čak 20 milijardi dolara na svoje omiljene naslove, što je povećanje od 8% u odnosu na 2011. godinu. Najveći deo prihoda stigao je zahvaljujući Diablu 3, Minecraftu i Guild Warsu 2. Istraživanje koje uradio PC Gaming Alliance (čiji članovi su recimo Intel i AMD) kaže i da se u ovom trenutku na PCju igra milijardu ljudi kao i da će kupovina originalnog softvera nastaviti brzo da raste.
Iako smo svesni toga da je naše tržište malo i siromašno, nadamo se da će se kod igrača malo probuditi svest pa da će podržavati svoje omiljene serijale, kupujući naslove makar kad su oni na rasprodaji. Svaki put kad se žalimo zašto GTA V ili neka druga visokobudženta igra nije najavljena za PC istovremeno nam je jasno da razvojni timovi i dalje nemaju poverenja u poštenje PC igrača a nažalost, takvo razmišljanje još uvek deluje opravdano.
3 comments
Kad bi cijena pala sa 50 na 25 eura(za vecinu igara)mnogo vise bi PC gejmera kupovali svoje najdraze serijale…Stvar je u tome sto puno gejmera zivi u podrucijima gdje je 50 eura puno za igru…Recimo Balkan,za neke na Balkanu 50 eura je 1/4 Plate pa da je i 1/10 opet je puno kad uracunate sve u trosak…a ima i nekih kojima je gore nego na Balkanu pa nek se upitaju kompanije poput EA da li je bolje sniziti cijenu i mozda 2x ili vise igraca namamiti da kupe ili da ipak se nadaju da ce % rasti iz dana u dan(male su im sanse za ovo 2.)
hahahaha pa da imam 60 eura da bacim za neku igru pa da igram na kompu koji je ono high-end i bi podrzao,ovako slabo ko da ima para (cast izuzecima) da ima jaku PC masinu pa da kupuje originale,cak stavise i 5000/6000 dinara bolje dati za nesto sto ce koristiti nego za PC igru koja vremenom smori jel :/?piraterija all the way 😀
Алтаире На неким тржиштима цијене игара и јесу прилагођене народу, нпр у Русији су игре више од дупло јефтиније него код нас и на западу. То су издавачи прилагодили да би добили нешто пара са тог тржишта иначе нико не би куповао већ би сви пиратизовали 🙂 А за Балкан чисто сумњам да ће икад тако нешто да буде. Мален је ово простор да би нама прилагођавали цијене.