Prvo next-gen izdanje FIFA serijala za PC inspirisalo nas je da se ove godine ponovo mnogo vremena uložimo u njegov karijerni režim, nadajući se da su se stvari promenile u odnosu na prošla izdanja. Međutim, nakon nekih 250 odigranih utakmica i skoro četiri pune sezone utisci nisu tako povoljni.
Karijerni režim u FIFA najprimamljiviji je ako igrate s nekim timom iz Engleske – ne samo što su vam tamo na raspolaganju sva moguća takmičenja (uključujući tu čak i kup koji igraju samo članovi League 1 i League 2) već i imate čak četiri divizije, za razliku od ostalih zemalja koji imaju jednu ili dve. Mi smo se tako ove godine odlučili za jedan od nekolicine velških klubova koji se takmiče u Engleskoj, a to je Njuport Kaunti koji igra upravo u četvrtom rangu takmičenja, League 2.
Pošto je budžet tima nikakav, jedino što vam preostaje jeste da do novca dolazite time što ćete pronalaziti mlade igrače velikog potencijala (u tu svrhu može da posluži sajt sofifa.com a zatim da ih prodajete za veće pare ili da ih jednostavno čuvate za sebe i gradite tim. Problem ovakvog pristupa je međutim što je igra vrlo bagovita kad je reč o razvoju igrača – to podrazumeva da mladi talenti ostaju zakucani na svoju startnu ocenu i da jednostavno ne mrdaju odatle što onda jedino ostavlja mogućnost da ih prebacite u rezerviste ili prodate. Ukoliko je takav igrač među najboljim asistentima ili golgeterima lige onda će ponude za njega pljuštati po možete zaraditi i veliki novac, kao mi sa Divockom Origijem koji u stvarnosti igra za Lil a u našoj partiji je bio zakucan na ocenu od 79 tokom čitave sezone bez rasta bilo koje karakteristike.
Sa lepše strane, snaga timova dobro je odmerena – jake ekipe pronalaze adekvatne zamene za potrošene kadrove a tabele izgledaju realno što znači da velikani po pravilu vode glavnu reč. Takođe, stariji igrači duže vreme uspevaju da ostanu na vrhunskom nivou – recimo, Ronaldo je i 2017. godine u Realu i to sa ocenom od 94 iako je početna 92. Dovođenje 35-godišnjeg Nemanje Vidića u naše redove zato je recimo bio dobar potez a čak i 2017. on ima više nego dobrih 81 kao ocenu pa u tandemu sa malo bržim štoperom sasvim lepo funkcioniše.
Vredi li onda igrati karijeru u FIFA 15? To isključivo zavisi od toga koliko ste spremni da se borite sa pomenutim bagom vezanim za razvoj igrača – što budete vodili lošiji tim to će ovo predstavljati veći problem ali naš primer pokazuje da se sa tim možete izboriti uz malo volje. Kakva su vaša iskustva i na koje ste probleme vi nailazili?
Autor: Life Content
1 comment
sta se desava sa may player career mode, da li je to ok?