KlanRUR predstavlja još jednog starog Blizzard superstara – Jim Raynor.
Našu rubriku o Easy herojima, nakon priče o Overwatch heroju, nastavljamo jednim herojem iz StarCraft univerzuma. Bivši maršal Jim Raynor je ranged Assasin, koji se oslanja na jake bazične napade i veliku distancu od neprijatelja sa kojima se bori. On kombinuje obične sposobnsti sa jednostavnom mehanikom, ali i zahteva dobro pozicioniranje i dobro poznavanje dešavanja na mapi, da bi ispoljio svu svoju snagu. Pošto mu fali bilo kakav oblik mehanizma za bežanje, treba znati kada se boriti a kada povući, jer je važno za dobre rezultate sa ovim herojem.
Raynor je dobar izbor na većini mapa, ali najviše “sija” na manjim mapama, kao što su Towers of Doom, Infernal Shrines, Braxis Holdout i Tomb of the Spider Queen, gde je fokus na “guranju” napred i borbi na uskom prostoru. Njegov konzervativni stil igranja i jaki bazični napadi, prave od njega odličnog range Assassina koji lako može da se uklopi u razne kompozicije.
Iako je većina njegovih sposobnosti laka za razumevanje, veoma važno je znati kada se koriste. Penetrating Round pravi veliku količinu štete svim neprijateljima u ravnoj liniji i još ih gura unazad. Penetrating Round ispunjava razne svrhe. To omogućuje Raynoru da ga koristi i defanzivno i ofanzivno. Ako se koristi u odbrani, ova sposobnost je korisna za guranje neprijateljskih inicijatora dalje od Raynora, što mu omogućava da se repozicionira. Ako se koristi u napadu, Penetrating Round služi kao odličan „bullying tool“ , koji omogućuje Raynoru dominaciju u svojoj stazi. Tokom „laning“ faze, Penetrating Round deluje kao solidan oblik waveclear-a, odličan u oštećenju celog jednog wave-a dok oni hodaju pravo u liniji. Imajte na umu da ova sposobnost može oštetiti nekoliko neprijateljskih struktura u isto vreme, ako se koristi u pravom smeru.
Inspire je veoma važna sposobnost, jer povećava brzinu napada ne samo kod Raynora, već i kod svakog prijateljskog heroja, kao i, miniona i plaćenika. To uzrokuje da bude posebno korisna tokom timskih borbi i guranja napred. Imajte na umu da kada je jednom aktiviran, Inspire radi kao aura, što znači da utiče na saveznike dok god oni ostaju u Raynorovoj blizini.
Ono što stvarno čini Inspire jednom od Raynorovih ključnih sposobnosti je činjenica da može biti poboljšana zahvaljujući Revolution Overdrive, talentu na nivou 7. Pošto Raynor ima slabu mobilnost, ovaj talent mu omogućava da napada dok se povlači.
Adrenalin Rush je Raynorov glavni izvor samostalnog održavanja. Za razliku od drugih healing sposobnosti, ne može biti ručno aktiviran (osim ako se odlučite na Fight or Flight talent na nivou 7), ali se automatski aktivira čim Raynoru zdravlje padne ispod 30%. Iako ta okolnost uzrokuje predvidljivost, lečenje igra i dalje važnu ulogu u održavanju Raynora živim tokom timskih borbi. Tokom „laning“ faze, Adrenalin Rush može pomoći da ostanete u liniji, što vam omogućuje da nastavite da skupljate „experience“. Međutim, imajte na umu da je cooldown od 40 sekundi veoma dug, pa uvek obratite pažnju na neprijateljske heroje.
Iako se kreće vrlo sporo, Hyperion može biti važna Heroic sposobnost, jer oštećuje nekoliko neprijatelja u vrlo velikom području. Hyperion treba koristiti kada se ide prema neprijateljskoj bazi, ili kada se borite oko nekih objektiva na mapi. To prisiljava neprijateljski tim da se bori u njegovom području efekta i da na taj način primi veliku materijalnu štetu od njegovih lasera, ili da odustanu od objektiva. Bilo kako bilo, to postaje win-win situacija. To je dobra strana ove sposobnosti, međutim, takođe postoji i loša strana, a to je borba na otvorenom prostoru, gde neprijatelj jednostavno može otići od njega i ponovno ući u borbu sa druge pozicije.
Dok se Hyperion više fokusira na guranje i oštećivanje više neprijatelja u isto vreme, Raynor’s Raiders povećava Raynorovu štetu protiv pojedinačnih neprijatelja. Konstantna šteta koju pružaju Banshees može prouzrokovati da se njegovi neprijatelji povuku, što onda omogućuje Raynoru ili da se usredsredi na novi cilj ili da juri prvobitnog neprijatelja. Brzina koju imaju Banshees brža je od većine heroja, što ih čini vrlo efikasnim progoniteljima.
I na kraju imamo njegov Trait. Advanced Optics je vrlo koristan trait za Raynora, jer uveliko povećava njegov opseg napada i vizije. To mu omogućava da gađa neprijatelje sa sigurnije udaljenosti, a takođe ga predstavlja vrlo jakim u prolazu. Koristite svoj superiorni range da maltretirate svoje protivnike sa bazičnim napadima, pogotovo protiv melee heroja. Međutim, pobrinite se da ne preterate i uvek pazite na pozicije neprijatelja na mapi kako bi izbegli potencijalne zasede.
Kada pogledamo njegove slabe i jake strane možemo reći da su njegove vrline jaki bazični napadi, kratko vreme za koje možete da naučiti sve o Raynoru, Adrenalin Rush koji ga čini dosta izdržljivijim od njemu sličnih heroja(assassin-a naravno), veliki domet i odličan „push“ potencijal. Slabe strane su mu slaba igra u ranoj fazi, nedostatak mehanizma za bežanje, stil igranja u jednom pravcu kao i nedostatak fleksibilnosti kod talenata.
Što se tiče sinergije sa drugim herojma Raynor odlično funkcioniše sa Illidanom, Kharazimom i Leoricom, uglavnom preko sposobnosti Inspire. Kod prve dvojice koji imaju veliku brzinu napada sada je ona još veća, a kada je Leoric u pitaju Inspire čini čuda, samo zbog toga što je Leoric inače slab u tom pogledu. Još jedna dobra sinergija između ove dvojice je i njihova heroic smrtonosna kombinacija Hyperion-Entomb, pogotovu na manjim mapama.
Raynor muku muči sa herojima kao što su Tyrael, Judgmet opravdava svoje ime u svakom pogledu, Johanna sa svojim Sheld Glare i Condemn sposobnostima, kao i Zeratul koji je rak rana svim range Assassinima zahvaljujući svojim visokim „burstom“ kao i sposobnosti Blink. Naravno ni to što nema pravo oružije za otkrivanje stealth neprijatelja, ne ide Reynoru na ruku.
Sledeći na redu je jedan od heroja iz Support kategorije, a do tada nam kažite šta mislite o Raynoru na RUR forumu. Ukoliko niste primetili, krenule su i prijave za domaću Heroes of the Storm ligu.
Izvor: KlanRUR