KlanRUR saznaje da su u anonimnom istraživanju koje je sproveo ESPN na uzorku od 33 LCS (League of Legends Championship Series) igrača iz Evrope i Severne Amerike, otkrivene prosečne plate League of Legends igrača iz oba regiona, kao i drugi detalji koji odlikuju život jednog pro gejmera.
Prema istraživanju, prosečna godišnja plata NA LCS igrača iznosi 105 385$, dok u EU LCS zarađuju znatno manje – 80.816$. Naravno, ove cifre se odnose samo na plate koje igrači primaju od svojih timova, a tu su i zarade na turnirima, sponzorski ugovori, premije, zarada od strimovanja…
Pravila koje je RIOT uveo za NA LCS 2017 nalažu da minimalna plata igrača iz ove regije bude 12,500$ po polusezoni za sve startne igrače i trenera, dok za izmene nije fiksiran iznos. Njihov cilj je da određivanjem minimalnih plata osiguraju da će svi igrači moći pristojno da žive bez potpunog oslanjanja na zarada sa turnira.
EU LCS pravila finansiranja tek treba da budu objavljena.
LCS igrači su takođe dali jedinstven uvid u život jednog profesionalnog LoL igrača. Svi igrači su izjavili da su dobili odobrenje barem jednog od svojih roditelja za izbor karijere. Oko 27 posto igrača veruje da njihovi roditelji u potpunosti podržavaju karijeru koju su odabrali, dok 61 posto priznaje da ih roditelji prvenstveno nisu podržavali, ali da su kasnije promenili mišljenje.
Vreme koje oduzimaju treninzi i takmičenje u LCS ligama očigledno otežava igračima da budu u vezi. Sudeći po istraživaju, samo 33 posto igrača je odgovorilo da su u vezi.
Prema rezultatima istraživanja, najduža zabeležena sesija igranja od strane jednog igrača trajala je 80 sati, dok je najduže prosečno vreme igranja bez prekida iznosilo 21 sat.
Istraživanje je takođe otkrilo da 27 posto igrača poznaje nekog igrača koji uzima amfetamine ili Ritalin kako bi bili bolje fokusirani za vreme takmičenja, dok je 21 procenat priznao da su videli barem jednog igrača koji se takmiči pod uticajem ovih supstanci. Pored toga, 24 posto igrača je imalo neku povredu kao direktnu posledice igranja.
Šta mislite, da li u budućnosti možemo da očekujemo doping kontrolu pre velikih eSport takmičenja?
Izvor: KlanRUR